Hore

Po vytvorení objednávky Vám do niekoľkých minút príde automatický e-mail – potvrdenie o uskutočnení objednávky. E-mail posiela systém sám, pri každej objednávke.

Je však potrebné počkať na e-mail potvrdzujúci prijatie objednávky – tento e-mail posielame my až po skontrolovaní celej objednávky, dostupnosti objednaného tovaru, výšky poštovného a pod.

V prílohe tohto e-mailu sa nachádza faktúra, v ktorej sú všetky potrebné údaje na úhradu.

Minimálna hodnota objednávky nie je stanovená.

Telefonické objednávanie nateraz nie je možné. Objednávky prijímame len cez e-shop.

Samozrejme. V prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail: obchod@navia.sk, alebo na tel. číslo: 0948 001 330. (ďalšie kontakty nájdete po kliknutí na tento odkaz).

Uvedený cenník poštovného platí pre zásielky už zabalené (cenník nájdete po kliknutí na tento odkaz).

Skutočná hmotnosť celej zásielky je navýšená aj o obalový materiál (fľaša, téglik, obálka, krabica, výplň) pre bezpečné doručenie. Prosím, berte to na vedomie.

Ak si objednáte tovar v hodnote nad 50 € s platbou vopred, poštovné za Vás zaplatíme my (platí pre SR a ČR).

Zásielky do Nemecka, Rakúska, Maďarska, Poľska a Rumunska Vám doručíme zdarma pri objednávke nad 70 €.

Dobierka je poplatok prepravnej službe za to, že zaplatíte pri preberaní tovaru v hotovosti alebo platobnou kartou. Takýto poplatok si účtuje každá prepravná služba (Kuriér, Slovenská pošta, Zásielkovňa…). Táto suma sa priráta k cene poštovného. Ak si zvolíte platbu vopred, poplatok za dobierku neúčtujeme.

Vaša spokojnosť a radosť je pre nás na prvom mieste! Preto sa Vašu objednávku budeme snažiť  vybaviť v čo najkratšom čase (ak možnosti dovolia, snažíme sa objednávky odoslať ešte v deň prijatia (objednávka na dobierku), príp. v deň prijatia platby na účet za objednávku.

Po odoslaní Vám bude balíček doručený kuriérom do 24 hodín.

V prípade objednávky na dobierku obvykle posielame tovar do 2 pracovných dní po potvrdení objednávky. V prípade objednávky s platbou vopred, je tovar odosielaný obvykle do 2 pracovných dní po prijatí platby. O neočakávaných udalostiach, ktoré by predĺžili dobu dodania, budete okamžite informovaní telefonicky alebo e-mailom.

Radi by sme našich zákazníkov upozornili, že pred Vianocami je objednávok podstatne viac, takže doba odoslania sa môže predĺžiť.

Osobný odber je možný len na adrese Udavské 357, okr.Humenné. Osobný odber platí len pri objednávkach s platbou vopred a len po predchádzajúcej dohode – po pripísaní platby na účet Vás budeme informovať, kedy bude Vaša objednávka pripravená na vyzdvihnutie.

Naše produkty je možné odoslať aj do zahraničia. Výška poštovného do iných krajín, ako sú uvedené v cenníku, bude upresnená po dohode. (kontakty nájdete po kliknutí na tento odkaz).

Balenie produktov je vec, ktorú riešime snáď každý deň. Chceme, aby po nás nezostalo veľa odpadu, avšak má to svoje legislatívne úskalia, čo sa týka obalov, ktoré zákazník až tak nevníma. Musíme poslať produkt obsahujúci všetky legislatívne náležitosti, a nie vždy sa nám zmestia na etiketu.

Produkty posielame aj do obchodov, kde zákazník nemá možnosť si o produkte prečítať viac, ako to, čo práve drží v rukách. Preto je krabička dôležitá.

Taktiež chráni produkt pred rozbitím, čo sme si veľakrát overili pri odosielaní, keď sme ešte mali produkty len v skle bez krabičky.

Takisto, ak je produkt vyložený v predajni, zákazníci ho zvyknú otvárať, naši obchodní partneri s tým mali veľký problém a Vám by sa určite tiež nepáčilo, keby ste si kúpili produkt, ktorý už niekto predtým minimálne ovoniaval alebo dokonca do neho šprtal. Určite nie ste ten typ zákazníka, ale verte mi, je ich viac než dosť. Odkedy máme krabičky, výrazne sa to vylepšilo. Musíme brať ohľad aj na tieto veci. Samozrejme, umiestnenie čiarového kódu pre predajne je tiež dôležité a ten sa na etiketu nezmestí.

Viem, že zákazník vníma krabičku ako odpad na vyhodenie, ale pre nás je to prostriedok na komunikáciu a hlavne na to, aby sa produkt bezpečne dostal do rúk zákazníka, pretože prevažne máme predaj cez internet. Na etiketu sa nám všetky podstatné informácie nezmestia, teda zmestia sa, ale len tie zákonom stanovené. My však potrebujeme povedať viac, a čiarový kód sa tam pre istotu nezmestí vôbec, čo je pre nás dosť problém. Takže ja chápem vás, ale musíte aj vy nás, nakoľko niektoré veci sa bezobalovo nedajú posielať. Z legislatívneho aj hygienického dôvodu.

Plánujeme však zmenu obalových materiálov, tak sa posnažíme vymyslieť to tak, aby boli všetci spokojní. Ďakujem za pochopenie. Martina

Ide o kozmetiku založenú na báze prírodných surovín, snažíme sa vynechať všetky nepotrebné syntetické zložky – čiže aj konzervanty. Doba spotreby jednotlivých výrobkov sa líši, a je približne 12-18 mesiacov v závislosti od produktu. Niektoré citlivé produkty (kvetinové a bylinkové vody) bez obsahu konzervantov, majú dobu spotreby nižšiu.

Odosielame k Vám vždy čo najčerstvejšie výrobky, preto vyrábame radšej častejšie v malých množstvách s dôrazom na kvalitu výrobkov.

Pri výrobe našej kozmetiky preferujeme predovšetkým suroviny z darov prírody. Preto u nás nenájdete zbytočné umelé farbivá, konzervanty, parfumy, či suroviny pochádzajúce zo zvierat.

Keďže Slovensko neponúka možnosti pestovania exotických rastlín, resp. sa tu nepestujú v takom veľkom množstve, aby výroba jednotlivých surovín mohla prebiehať na Slovensku, väčšinu surovín teda dovážame zo zahraničia. Ak je však možnosť zadovážiť suroviny zo Slovenska, veľmi radi ju využívame (napr. slnečnicový olej v masážnych olejoch, alebo včelí vosk). Všetky suroviny, ktoré používame, majú certifikáty kvality a bezpečnosti a dbáme na to, aby boli v čo najvyššej kvalite.

Ako PRVÁ SLOVENSKÁ RUČNE VYRÁBANÁ KOZMETIKA sme tohto roku získali medzinárodný certifikát HCS (Humane Cosmetics Standard) – jediný celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách. Všetky naše produkty (a tiež suroviny, ktoré v nich používame) spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu, zlatého štandardu pre „cruelty free“ kozmetiku.

Prečítajte si viac po kliknutí na tento odkaz.

Produkty na želanie (s iným zložením ako sú výrobky v ponuke) bohužiaľ nevyrábame. Naše produkty majú hodnotenie bezpečnosti, ktoré je platné len pre dané zloženie. Ak by sme chceli vyrobiť niečo iné, opäť by daný výrobok musel prejsť procesom hodnotenia bezpečnosti, čo trvá niekoľko týždňov až mesiacov a je to finančne náročné. Až po vystavení hodnotenia bezpečnosti môže ísť produkt do predaja.

Produkty KVITOK nie sú pre všetkých.

Naše produkty sú vhodné pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie a chcú pre seba urobiť niečo viac.

Ak teda patríte medzi tých, ktorí si uvedomujú, aké dôležité je byť zdravý, a že príroda pre nás vždy bola a bude najlepšou voľbou, ste na správnom mieste.

KVITOK však nie je vhodný pre tých, ktorí čakajú vyriešenie svojich problémov bez vlastného pričinenia, pretože žiaden produkt na svete nie je zázračný! Ak teda očakávate zázraky lusknutím prsta, skúste prosím hľadať na iných stránkach.

Áno, názov značky sme boli nútení zmeniť z určitých dôvodov. Viac sa dozviete v tomto článku na našom blogu: Navia končí! Čo bude s nami ďalej?

Všetko ostatné sme však zachovali – teda aj vizuálnu identitu a samozrejme kvalitné produkty. Zmenil sa len názov.

Naša kozmetika je vyrábaná na Slovensku, v meste Humenné. Vyrábam ju ja (Martina), vlastnými rukami 🙂 (viac sa o mne môžete dozvedieť po kliknutí na tento odkaz).

Nie však doma v kuchyni, ale vo výrobni, ktorá bola schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Ako výrobca musím ručiť za bezpečnosť, kvalitu, nezávadnosť a byť zodpovedná za prípadné negatívne účinky. Nič z toho Vám hobby výrobcovia zaručiť nevedia. Mnoho domácich výrobcov nemá ani tušenia, aké sú predpisy a postupy pri výrobe, že vôbec potrebujú mať výrobňu, koľko vône a farby môžu dať do výrobku, ako ho správne označiť a uviesť zloženie podľa noriem, nemajú potrebné vzdelanie, vyrábajú v hrncoch používaných na bežné varenie… Či je bezpečné používať takto vyrobenú kozmetiku, uvážte sami…

Je len na Vás, ako sa rozhodnete a čomu dáte prednosť.

Jednoznačne! Ponúkame viac, ako len kozmetiku. Sme tu pre Vás a radi pomôžeme pri výbere alebo poradíme s problémami. Preferujeme ľudský prístup a priateľské vzťahy. Preto neváhajte a obráťte sa na nás so svojím trápením. (kontakty nájdete po kliknutí na tento odkaz)

Kto Vám vlastne radí?

Moje meno je Martina a som zakladateľkou Kvitok/Navia. Rada Vám poradím a budem sa snažiť urobiť to čo najlepšie, ako viem. Viac sa o mne dozviete po kliknutí na tento odkaz.

Kto nič nerobí, nič neriskuje. Ale ani nič nevyrieši… Naše produkty (ani žiadne iné na svete) však nie sú zázračné.

Máte teda 2 možnosti: buď neurobíte nič alebo investujete do seba svoj vlastný čas a energiu a skúsite vo svojom živote zmeniť to, čo je príčinou Vašich problémov. Bez vlastného pričinenia, bez zmeny v stravovaní, či starostlivosti o Vaše telo, bude problém pretrvávať. Je potrebné odstrániť príčinu, nie len dôsledky. Poraďte sa s nami pri výbere toho správneho produktu.

Ľudia sa pomaly vracajú späť k prírode, no podľa môjho názoru v tomto máme stále veľké medzery a necháme sa zlákať reklamou, pekným obalom či nízkou cenou. Máme na výber veľké množstvo výrobkov, vôní a farieb. Takáto kozmetika často obsahuje ropné produkty, emulgátory, farbivá, konzervanty či parfumy. To pre telo nie sú prirodzené látky a môžu spôsobovať alergie, podráždenie kože a slizníc či ekzémy.

Prírodná kozmetika nezaťažuje pokožku a nebráni jej v prirodzenej funkcii, práve naopak. Slová ako napr. „prírodné, BIO, organické“ sa však často používajú ako účinný marketingový ťah, preto je podľa mňa najdôležitejšie poriadne si pozrieť zloženie. Len tam sa dozvieme, čo skutočne kupujeme. Nedá sa úplne zbaviť syntetických látok okolo nás, ale takáto kozmetika nám môže pomôcť aspoň časť z toho obmedziť.

Keď si vyberáte kozmetiku (aj cez internet), dbajte na to, aby v popise bolo uvedené zloženie. Máte právo vedieť, čo obsahuje a čo si vlastne kupujete.

Podľa nás je práve zloženie to najdôležitejšie, preto dbáme na to, aby ste mu rozumeli a presne vedeli, čo kupujete. Preto pri každom popise výrobku uvádzame kompletné zloženie aj so slovenským ekvivalentom jednotlivých surovín.

Ďalšie tipy nájdete v niektorom z našich článkov na BLOGU.